Vyhledávání

Kontakt

PSYCHIATRIE ROUDNICE, spol. s r.o.

(1) Na Rybníčku 742, Roudnice Nad Labem

(2) 9.května 403, Štětí

Dr. Borovanský:603449357 asistentka:721763690, Psychiatrie Roudnice, spol s r.o. Na Rybníčku 742 41301 Roudnice nad Labem, 41301 DATOVÁ SCHRÁNKA:448r36d
IČO 28875567

psychiatr.borovansky@email.cz

Služba 2

Psychoterapeutická péče zahrnuje jednak individuální psychoterapii, kdy pacient dochází 1x týdně, někdy 2 x týdně na svou "hodinu," tedy na padesátiminutové sezení (ovšem někteří pacienti sedí a hovoří s terapeutem vsedě, jiní leží na našem gauči, po dohodě s terapeutem ovšem - oboje má své výhody (i nevýhody)). Neočekáváme nic víc, než otevřené sdělení všech myšlenek, pocitů a přání, tedy všech "psychických obsahů," které Vám zrovna probíhají hlavou - psychoterapie směřuje k cíli pomalu a lze očekávat roční až dvouletou docházku.

 

Psychoterapie ve skupině je velmi účinnou metodou léčení duševních poruch a obtíží ve vztazích s druhými lidmi. Scházíme se 1 x týdně na hodinu a půl, některé skupiny na dva hodinové bloky 1 x týdně. Ve skupině je 8 - 10 lidí, skupinová diskuse se týká čehokoli, co některý ze členů skkupiny přinese - téma se může týkat jak vztahů ve skupině, tak okolností z osobní historie čelna skupiny a nebo témat z jeho současných vztahů.

Skupina se schází rok až dva roky.

Psychoterapeutická péče je hrazena z prostředů veřejného zdravotního pojištění, ale je možné, že bude v budoucnosti zahrnuta do tzv. nadstandardů, nebo, že bude zdravotní pojišťovna proplácet kupř. prvních dvacet nebo padesát sezení. To je ale prozatím hudba budoucnosti.